Spoznajte s nami kapverdský ostrov Sal, jeho zaujímavé miesta, hotely, klady aj zápory, a ďaleko viac.
 
DOMOV PRÍRODA GEOLÓGIA OSTROVA MURDEIRA BURACONA PALMEIRA PEDRA DE LUME SALINAS A KRÁTER SANTA MARÍA
SAL

Domov
Príroda

Geológia

Murdeira

Buracona

Palmeira

Pedra de Lume

Salinas a sopka

Santa María

Nákupy

Fotografovanie

     
UBYTOVANIE

RIU Funana Garopa
OA Belorizonte

Odjo d´Agua

Morabeza

Dunas del Sal

Melia Tortuga

     
REKLAMA
     

 


KAPVERDY

Kapverdské ostrovy sa nachádzajú v Atlantiku, približne 6 hodín priameho letu z Bratislavy na Sal. Najznámejší ostrov tohto súostrovia je tiež popisovaný na týchto stránkach z reálnych skúseností cestovateľa. Stránky sa snažia pomôcť, odporúčať, upozorniť, informovať a najmä byť tu pre všetkých, čo hľadajú odpoveď na svoje otázky.

Kapverdský havo

     
DONATE

Pomohli vám stránky vo výbere, alebo chcete podporiť ich ďalšie fungovanie? Môžete tak spraviť ľubovoľnou čiastkou na: 

     
REKLAMA
     

Santa María

Santa María je mestečko na juhu ostrova priamo pri pieskovej pláži. Jej dominantou a doobedňajším centrom obchodu sa stáva miestne mólo, ktoré je takmer na každej pohľadnici z ostrova Sal, prípadne nechýba na žiadnej fotografii pravého dovolenkára, ktorý sa neobmedzuje len na pohodlie hotela a hotelovej reštaurácie s plážovým barom. Mólo ponúka doobeda priestor pre obchodníkov, prichádzajú rybári a porciujú ryby ihneď na móle, predávajú ich a vy tak máte pocit, akoby ste boli v skutočnej Afrike, medzi jednoduchými ľuďmi, stále však spokojnými a s úsmevom na tvári. Poobede toto miesto mierne pustne, občas sa objaví oneskorený rybár, ktorý s úlovkom putuje domov.

Santa María Kapverdy, ostrov Sal

Hlbšom centre mestečka však narazíte na realitu. Viacero reštaurácií, predajcov suvenírov, predajne potravín s červeným logom a väčšinou cudzincami ako predavačmi, ďalej rôzne hotely aj rodinného typu, či bežné byty miestnych. Mesto ako každé iné.

Santa María Kapverdy, ostrov Sal

Hoci ste v Afrike, je vám akosi blízka, keďže sa v mnohom inšpiruje v Európe. Ako bývalá portugalská kolónia sa Kapverdy priučili viacerým remeslám a aj ľudia v mestečku nepatria medzi nevzdelancov.

Santa María Kapverdy, ostrov Sal Santa María Kapverdy, ostrov Sal  

V mestečku sa nachádzajú dve hlavné ulice, kde premáva automobilová doprava, aj keď len pomaly, zväčša ide o taxíky a lemujú ju najčastejšie obchody so suvenírmi. Mnoho ďalších tvoria rôzne uličky, kaviarne, obchody, alebo bežné byty, domy, apartmány a podobne.

Santa María Kapverdy, ostrov Sal

Sochy, ktoré by na Slovensku stáli v sumách od 50 EUR do 80 EUR je tu možné kúpiť za 20 EUR až 50 EUR. Maľby na plátne sú často dielom samotného predavača. Jeden taký, sa nachádza aj pri hoteli Oasis Atlantico smerom k plážovému baru. Svoje obrazy si podpisuje a dokonca sa pýši aj videami na Youtube. Celkom iný predavač vám ponúkne darček, ostatne ako mnohí iní, pokiaľ u neho nakúpite. Jeho obchod neprehliadneter. V samom centre mestečka s veľkým farebným surfom na čele budovy pri ceduli pre vodičov s varovaním spomalenia pre zvýšený výskyt detí pri škole.

     


  Autor stránok | Obsah stránok | Copyrght - autorské práva vyhradené

 
 
© všetky práva vyhradené. Použitie akejkoľvek časti webu zakázané. Viac v časti copyright. |  Partneri: Cestovanie magazín, Cestovanie centrum, Zaujímavosti, Host 1Q