Spoznajte s nami kapverdský ostrov Sal, jeho zaujímavé miesta, hotely, klady aj zápory, a ďaleko viac.
 
DOMOV PRÍRODA GEOLÓGIA OSTROVA MURDEIRA BURACONA PALMEIRA PEDRA DE LUME SALINAS A KRÁTER SANTA MARÍA
SAL

Domov
Príroda

Geológia

Murdeira

Buracona

Palmeira

Pedra de Lume

Salinas a sopka

Santa María

Nákupy

Fotografovanie

     
UBYTOVANIE

RIU Funana Garopa
OA Belorizonte

Odjo d´Agua

Morabeza

Dunas del Sal

Melia Tortuga

     
REKLAMA
     

 


KAPVERDY

Kapverdské ostrovy sa nachádzajú v Atlantiku, približne 6 hodín priameho letu z Bratislavy na Sal. Najznámejší ostrov tohto súostrovia je tiež popisovaný na týchto stránkach z reálnych skúseností cestovateľa. Stránky sa snažia pomôcť, odporúčať, upozorniť, informovať a najmä byť tu pre všetkých, čo hľadajú odpoveď na svoje otázky.

Kapverdský havo

     
DONATE

Pomohli vám stránky vo výbere, alebo chcete podporiť ich ďalšie fungovanie? Môžete tak spraviť ľubovoľnou čiastkou na: 

     
REKLAMA
     
Palmeira

Palmeira je prístavné mesto. Na celom ostrove vlastne jediné, ktoré má móla použiteľné pre väčšie lode a netvorí tak len prístav pre rybárov, ktorí podobne ako v Santa Marií na juhu prichádzajú na poludnie aby predviedli svoje úlovky, naporciovali ich a ponúkli ihneď na predaj. Je tu aj prekladisko tovaru, no na miestach, ktoré zrejme aj v rámci poznávacích okruhov objavíte, nenájdete nič, čo by vám narúšalo príliš pohľad na bežnú krajinu a pokojné mesto. Palmeira má všetko, čo miestni potrebujú na život.

Palmeira

Aj tu sa nachádza niekoľko obchodov so suvenírmi, prípadne predajcovia kapverdskej kávy, sôch, bižutérie a kapverdských liehovín. Niektoré okruhy tu majú zastávku na ochutnávku týchto liehovín. Palmeira je v prvom rade klasické mesto, v ktorom žijú ľudia, deti, bežne sa tu prechádzajú aj predajcovia suvenírov, ktorí môžu ponúkať častejšie, než by ste pokladali za rozumné. Odmietavé nie by malo stačiť.

Palmeira

U miestnych predajcov suvenírov je pomerne výhodné nakúpiť textil. Trochu zvláštna je ponuka slnečných okuliarov a šiltoviek, ktorá sa opakuje u desiatich predavačov, ako tomu bolo v našom prípade. Pokiaľ absolvujete okruh, zrejme sem dorazíte v priebehu poludnia. Miestne deti môžu opúšťať školu a keďže si ich turisti vycvičili na fotografovanie za drobáky, určite budú aj vo vašom prípade radi pózovať. Práve turisti spôsobili, že ich miestne deti vnímajú ako možnosť zárobku a tak sa netreba čudovať, keď si urobíte 40 fotografii peknej tváre, a natešení potom sledujete prekvapené dieťa. Viac o fotografovaní a drzých fotografoch si môžete prečítať v časti Fotografovanie.

     


  Autor stránok | Obsah stránok | Copyrght - autorské práva vyhradené

 
 
© všetky práva vyhradené. Použitie akejkoľvek časti webu zakázané. Viac v časti copyright. |  Partneri: Cestovanie magazín, Cestovanie centrum, Zaujímavosti, Host 1Q