Spoznajte s nami kapverdský ostrov Sal, jeho zaujímavé miesta, hotely, klady aj zápory, a ďaleko viac.
 
DOMOV PRÍRODA GEOLÓGIA OSTROVA MURDEIRA BURACONA PALMEIRA PEDRA DE LUME SALINAS A KRÁTER SANTA MARÍA
SAL

Domov
Príroda

Geológia

Murdeira

Buracona

Palmeira

Pedra de Lume

Salinas a sopka

Santa María

Nákupy

Fotografovanie

     
UBYTOVANIE

RIU Funana Garopa
OA Belorizonte

Odjo d´Agua

Morabeza

Dunas del Sal

Melia Tortuga

     
REKLAMA
     

 


KAPVERDY

Kapverdské ostrovy sa nachádzajú v Atlantiku, približne 6 hodín priameho letu z Bratislavy na Sal. Najznámejší ostrov tohto súostrovia je tiež popisovaný na týchto stránkach z reálnych skúseností cestovateľa. Stránky sa snažia pomôcť, odporúčať, upozorniť, informovať a najmä byť tu pre všetkých, čo hľadajú odpoveď na svoje otázky.

Kapverdský havo

     
DONATE

Pomohli vám stránky vo výbere, alebo chcete podporiť ich ďalšie fungovanie? Môžete tak spraviť ľubovoľnou čiastkou na: 

     
REKLAMA
     

Nákupy

Santa Z hotela Oasis Atlantico, ktorý patrí medzi najobľúbenejšie hotely na juhu aj vzhľadom pre priaznivú cenu a dostupnosť do Santa Marie, je to asi 10 minút chôdze. Z hotela Criuola asi 15 a z hotela RIU Funana asi 20 minút cesty. Vzdialenejší je hotel Melia Tortuga s vysokou úrovňou služieb a peši môže ísť o 30 až 35 minút cesty. Váš hotel vám pokojne zavolá taxík a nevychádza ani draho. Taxíkov je tu tiež pomerne veľa a nájsť jeden voľný je problémom asi na pár sekúnd, alebo maximálne pár minút. Vyraziť na nákupy sa oplatí určite už počas doobednajších hodín na mólo, kde sa to aj predajcami suvenírov len tak hemží. Kriminalita tu nie je, no ostražitosť je vždy na mieste. V centre mestečka počas celého dňa výborne nakúpite suveníry, najmä drevené výrobky, sochy, bižutériu, ručné práce, rôzne obrazy, obľúbené sú obrazy na plátne, alebo obrazy vytvárané sypaním piesku. Osobne odporúčam čiernobiele obrazy tvorené rôznymi farbami sopečného piesku.Made in Cabo Verde
Sledujte aj bočné uličky, môžete naraziť na predajne s kvalitným tuniakom v plechovkách. Ten sa cenovo pohybuje do 3 EUR ale je neporovnateľný s tým, ktorý dostaneme u nás. Kvalitné a čerstvé ryby sú veľkou výhodou, ak máte hotel s vlastnou kuchynkou a nemáte práve all inclusive. Priznávam, že pokiaľ si raz za rok doprajem dovolenku ako odmenu za celý rok, nechcem sa trápiť zháňaním jedla a surovín a spoľahnem sa na all inclusive. Milovníci dobrodružstiev však pokojne môžu skúsiť vlastnú rybu kúpenú na móle, či v Palmeire, prístavnom meste, kde sa to obrovskými tuniakmi občas len tak hemží. Na Kapverdách sa však okrem tuniaka a kvalitného rybieho mäsa stretnete s kapverdskou kávou, tiež ako so známym vývozným artiklom. Je iná ako naša bežná káva, no i tak má svojich nadšencov, ktorí si ju nechávajú voziť cez iných turistov plánujúcich cestu sem. Ďalší zo známych artiklov z ostrovov sú likéry a tie je možné nakúpiť aj na Sale. Napríklad v Palmeire, alebo hlavnom meste Espargos narazíte na predajne s likérmi podobné na naše karamelové likéry, biely rum a aj iné.

Suveníry

Vývoz mušlí je povolený
Z ostrova nie je zakázané vyvážať mušlí. Na rozdiel od mnohých krajín v súčasnosti, kde je trestné vyvážanie prírodného dedičstva (ako sa nazývajú mušle, kosti, kostry, zuby väčších rýb, perly, perleť, pierka v šperkoch a podobne), z Kapverdských ostrovov si môžete zobrať mušle akejkoľvek veľkosti a množstva, samozrejme v rozumnom množstve pre osobnú potrebu.

     


  Autor stránok | Obsah stránok | Copyrght - autorské práva vyhradené

 
 
© všetky práva vyhradené. Použitie akejkoľvek časti webu zakázané. Viac v časti copyright. |  Partneri: Cestovanie magazín, Cestovanie centrum, Zaujímavosti, Host 1Q