Spoznajte s nami kapverdský ostrov Sal, jeho zaujímavé miesta, hotely, klady aj zápory, a ďaleko viac.
 
DOMOV PRÍRODA GEOLÓGIA OSTROVA MURDEIRA BURACONA PALMEIRA PEDRA DE LUME SALINAS A KRÁTER SANTA MARÍA
SAL

Domov
Príroda

Geológia

Murdeira

Buracona

Palmeira

Pedra de Lume

Salinas a sopka

Santa María

Nákupy

Fotografovanie

     
UBYTOVANIE

RIU Funana Garopa
OA Belorizonte

Odjo d´Agua

Morabeza

Dunas del Sal

Melia Tortuga

     
REKLAMA
     

 


KAPVERDY

Kapverdské ostrovy sa nachádzajú v Atlantiku, približne 6 hodín priameho letu z Bratislavy na Sal. Najznámejší ostrov tohto súostrovia je tiež popisovaný na týchto stránkach z reálnych skúseností cestovateľa. Stránky sa snažia pomôcť, odporúčať, upozorniť, informovať a najmä byť tu pre všetkých, čo hľadajú odpoveď na svoje otázky.

Kapverdský havo

     
DONATE

Pomohli vám stránky vo výbere, alebo chcete podporiť ich ďalšie fungovanie? Môžete tak spraviť ľubovoľnou čiastkou na: 

     
REKLAMA
     
Murdeira

Murdeira je osamotené sídlisko, alebo vilová štvrť pri pobreží severne od Santa Maríe. Vďaka cestnému značeniu toto miesto nemôžete obísť, hoci nie je po ceste medzi letiskom a Santa Maríou. Miesto nie je zaujímavé rozsiahlou zástavbou vil a domov majetnejších zahraničných majiteľov, ako skôr miestnym pobrežím. To je tvorené sopečnými horninami, ktoré sa tvarovali už počas vlievania do mora, kde ihneď ochladzovali a tuhli. Prípadne sa táto hornina ďalej dotvárala vďaka neustálemu pohybu vĺn a prílivu. Voda tu vytvorila naozaj čudesné tvary a rôzne škáry. Niektoré z nich sa zapĺňajú vodou a tvoria tak mini-jazierka.

Murdeira skaly

Z miesta je výhľad na neďalekú horu, ktorú miestni nazývajú Levia hora. Môže za to podobnosť s ležiacim levom hľadiacim do otvoreného mora.

Murdeira skaly Murdeira skaly Murdeira skaly

     


  Autor stránok | Obsah stránok | Copyrght - autorské práva vyhradené

 
 
© všetky práva vyhradené. Použitie akejkoľvek časti webu zakázané. Viac v časti copyright. |  Partneri: Cestovanie magazín, Cestovanie centrum, Zaujímavosti, Host 1Q