Spoznajte s nami kapverdský ostrov Sal, jeho zaujímavé miesta, hotely, klady aj zápory, a ďaleko viac.
 
DOMOV PRÍRODA GEOLÓGIA OSTROVA MURDEIRA BURACONA PALMEIRA PEDRA DE LUME SALINAS A KRÁTER SANTA MARÍA
SAL

Domov
Príroda

Geológia

Murdeira

Buracona

Palmeira

Pedra de Lume

Salinas a sopka

Santa María

Nákupy

Fotografovanie

     
UBYTOVANIE

RIU Funana Garopa
OA Belorizonte

Odjo d´Agua

Morabeza

Dunas del Sal

Melia Tortuga

     
REKLAMA
     

 


KAPVERDY

Kapverdské ostrovy sa nachádzajú v Atlantiku, približne 6 hodín priameho letu z Bratislavy na Sal. Najznámejší ostrov tohto súostrovia je tiež popisovaný na týchto stránkach z reálnych skúseností cestovateľa. Stránky sa snažia pomôcť, odporúčať, upozorniť, informovať a najmä byť tu pre všetkých, čo hľadajú odpoveď na svoje otázky.

Kapverdský havo

     
DONATE

Pomohli vám stránky vo výbere, alebo chcete podporiť ich ďalšie fungovanie? Môžete tak spraviť ľubovoľnou čiastkou na: 

     
REKLAMA
     
Hotel Melia Tortuga * * * * *

Melia Tortuga je hotel, ktorý môže výrazne konkurovať hotelu RIU Funana Garopa. Melia totiž vyniká výnimočne čistým a udržiavaným areálom, veľmi peknou botanickou úpravou, architektúrou a možnosťami ubytovania. Po hoteli siahnu nepochybne majetnejší Briti, Holanďania, Nemci, Íri, Taliani a možno aj Slováci. Veľmi pekný hotel ponúka v hlavnej budove bohaté wellness procedúry, saunu a iné. Na úrovni recepcie sa nachádza bar a reštaurácia, prípadne obchod so suvenírmi. Vstup z recepcie do areálu je po širokej dláždenej ceste, ktorú lemujú ubytovacie budovy.

Melia Tortuga hotel, Sal

Za príplatok sú tu apartmány, ktoré pripomínajú celé byty s kuchynkou a spálňami pre rôznych členov rodiny. Sú tu samozrejme aj bežné ubytovania. Hotel má výborné služby a výborné stravovanie.

Melia Tortuga hotel, Sal Melia Tortuga hotel, Sal Melia Tortuga hotel, Sal

Bazény a areál
Hotel má dva hlavné bazény, prípadne detský bazénik. Všetko zariadenie je nové a čisté. Prekvapí najmä udržiavaná zeleň, kvety a kvitnúce kríky. Areál si drží prírodnú farebnosť a ťahavosť niektorých rastlín sa využíva aj pri skrášlení budov.

Pláž
Melia Tortuga hotel, SalMiestna pláž je na niektorých miestach strmšia ako pri Oasis Atlantico a nemá tak plynule pozvoľným vstup do hlbšej vody. Vstup je tu o niečo kratší, no nič komplikované a problematické. Pláž je veľmi čistá. Na niektorých miestach možno naraziť na čierny nádych pláže.

Pozor, nejde o ropu a ani o olej ako niektorí chytráci hneď zahlásia a bojkotujú vstup do mora. Ide o sopečný čierny piesok, ktorý je absolútne to isté, čím je svetlý zlatistý piesok, len má inú farbu. More je tu veľmi čisté a nehrozia nejaké veľké prekvapenia v podobe veľkých rýb, klzkých obyvateľov oceánu a podobne, keďže sa držia skôr ďalej od pobrežia.

     


  Autor stránok | Obsah stránok | Copyrght - autorské práva vyhradené

 
 
© všetky práva vyhradené. Použitie akejkoľvek časti webu zakázané. Viac v časti copyright. |  Partneri: Cestovanie magazín, Cestovanie centrum, Zaujímavosti, Host 1Q