Spoznajte s nami kapverdský ostrov Sal, jeho zaujímavé miesta, hotely, klady aj zápory, a ďaleko viac.
 
DOMOV PRÍRODA GEOLÓGIA OSTROVA MURDEIRA BURACONA PALMEIRA PEDRA DE LUME SALINAS A KRÁTER SANTA MARÍA
SAL

Domov
Príroda

Geológia

Murdeira

Buracona

Palmeira

Pedra de Lume

Salinas a sopka

Santa María

Nákupy

Fotografovanie

     
UBYTOVANIE

RIU Funana Garopa
OA Belorizonte

Odjo d´Agua

Morabeza

Dunas del Sal

Melia Tortuga

     
REKLAMA
     

 


KAPVERDY

Kapverdské ostrovy sa nachádzajú v Atlantiku, približne 6 hodín priameho letu z Bratislavy na Sal. Najznámejší ostrov tohto súostrovia je tiež popisovaný na týchto stránkach z reálnych skúseností cestovateľa. Stránky sa snažia pomôcť, odporúčať, upozorniť, informovať a najmä byť tu pre všetkých, čo hľadajú odpoveď na svoje otázky.

Kapverdský havo

     
DONATE

Pomohli vám stránky vo výbere, alebo chcete podporiť ich ďalšie fungovanie? Môžete tak spraviť ľubovoľnou čiastkou na: 

     
REKLAMA
     
Buracona a Magické oko

Jednou z miestnych atrakcií a pre geológa, či milovníka adrenalínu, bude Buracona povinná zastávka. Na prvý pohľad nejde o nič výnimočné. Ešte v roku 2010 by ste tu nenašli okrem parkoviska pre autobusy nič. Dnes je tu reštaurácia s toaletami a ponukou špecialít. Bližšie pri kraji útesov si môžete pozrieť strmý spád do mora, no to hlavné je približne niekde medzi. Neprehliadnuteľný výrez morskej vody do lávového tvrdého čierneho útesu. V ňom voda vytvorila výrez v tvare neúplnej špirály a prírodné jazierka. Tie sa príbojom napĺňajú vodou, ktorá pri naplnení hneď aj uniká.

Buracona

Kúpanie v Buracone
Dnes sa tam nachádza jeden prírodný bazén, kde nie je nebezpečné plávanie. Ide teda o bazén, v ktorom sa nachádza čistá voda. Cesta k nemu je trochu komplikovaná, pretože si vyžaduje prekonanie čiernej sopečnej horniny klesajúcej k tomuto miesto. Pre pohybovo obmedzených ľudí, alebo veľmi malé deti teda osobná návšteva jazierka nebude to pravé. Odvážnejší skáču z priľahlého útesu priamo do jazera s vodou.

BUracona

Samotný výrez je pekným objektom pre fotografov, aj milovníkov prírody. Voda tu neustále pracuje, pení a zachytáva sa v kamenných útvaroch. Pri silných vlnách sa objavuje a posúva vyššie a vyššie. Pri zlom počasí sa neodporúča návšteva prírodného jazierka a je možnosť, že bude neprístupné, alebo kúpanie bude len na vlastnú zodpovednosť.

Buracona

Magické oko
V tesnej blízkosti útesu a vodného výrezu sa trochu vyššie nachádza jaskyňa. Pohľad do tejto jaskyne je možný len z hora. Nejde totiž priamo o vstup ale priezor cez strop jaskyne, ktorá sa rozprestiera pod vami a jej hĺbka môže byť aj 5 metrov či viac. Jej zaujímavosťou je pohľad na pravé poludnie skrz dieru v jej strope. Miesto je trochu nebezpečné, pokiaľ máte problém so stabilitou, alebo bolo nutné sa pred cestou posilniť mimo kinedrilom aj domovinou. Na dne jaskyne sa nachádza voda a lom svetla na dne tohto jaskynného jazierka vytvára svetelný úkaz. Nazýva sa magické oko, dúhové oko, čarovné oko, ale stretnúť sa dá aj s iným pojmom ako modrý diamant, magický diamant a podobne.

 

     


  Autor stránok | Obsah stránok | Copyrght - autorské práva vyhradené

 
 
© všetky práva vyhradené. Použitie akejkoľvek časti webu zakázané. Viac v časti copyright. |  Partneri: Cestovanie magazín, Cestovanie centrum, Zaujímavosti, Host 1Q